Стіни і двері

Лексична тема шкільне приладдя в старшій групі. Відкритий урок на тему "школа". Конспект на тему: «Шкільне приладдя»

Олена Куніцина
Конспект заняття « Шкільне приладдя»

Види дитячої діяльності: Пізнавально-дослідницька, продуктивна, ігрова, комунікативна, рухова.

цілі: Розвивати мислення, пізнавальні здібності; продовжити психологічну підготовку дітей до школі; вчити робити найпростіші узагальнення; формувати вміння зосереджувати увагу на предметах і явищах предметно-розвиваючого середовища.

плановані результати: Опанує діалогічної промовою, здатністю діяти самостійно; навчиться описувати предмети.

матеріали: Аудіозапис пісні «Чого навчають в школі» *; рюкзак шкільний, шкільне приладдя; м'яч, іграшки.

хід діяльності

I. Організаційний момент.

звучить пісня «Чого навчають в школі» . - Хлопці, відгадайте загадку:

Будинок на вулиці стоїть, Дітвора до нього поспішає. Несуть зошити, книжки Дівчата і хлопці. Що це?

(школа.)

Звичайно ж, в цій загадці говориться про школі. Мине не так вже й багато часу, і ви станете учнями. До школі треба бути готовим. Чи знаєте ви, що буде необхідно вам в школі? Давайте перевіримо.

П. Пізнавальна діяльність.

1. Відгадування загадок про шкільному приладді.

які шкільне приладдя вам будуть потрібні в школі? Відгадайте загадки - підказки:

Клітка, лінійка,

Цифри, слова,

Як я намагаюся, покаже вона.

(Зошит.)

Дерев'яний каптан,

У ньому живе кольоровий Іван. Любить він альбом, зошит, А я люблю їм малювати.

(Олівець.)

У воду любить занурюватися,

В фарби любить одягатися,

А потім - стриб-скок! -

І розфарбувала квітка!

(Пензлик.)

Два ножа, скріплених разом,

Чи не сидиться їм на місці;

Вирізають і кроять,

Разом з нами роблять.

(Ножиці.)

Моя подружка так живе:

З ранку вона чорнило п'є,

Потім я. їй даю зошит,

Вона по ній йде гуляти.

(Ручка.)

Якщо їй роботу даси -

Даремно трудився олівець.

(Гумка.)

Куди складаються ручки, олівці, пральні гум

ки? Відгадай загадку - підказку:

У цій вузькій коробці Ти знайдеш олівці, Ручки, пір'я, скріпки, кнопки, -Що завгодно для душі.

(Пенал.)

А чому ручки, олівці потрібно складати в пенал?

Чи все шкільне приладдя ми з вами назвали?

2. дидактична гра «Докажи слівце».

Я вам пропоную зіграти в гру зі словами. називається

вона «Докажи слівце». Може бути, ми згадаємо ще якісь

то предмети, без яких в школі ніяк не обійтися.

Малювати вирішив я будинок, відкриваю свій. (Альбом).

Раптом прямою стане змійка, якщо є в руках. (Лінійка).

Гриб, ведмідь, лисиця, корзина - все сліпли з. (Пластиліну).

Завдасть вона візерунок дуже трепетний і ніжний, Будь то небо або бор, іній тонкий білосніжний, зеленіють квітень - все розфарбує. (Акварель).

Намалює він картину і розфарбує Буратіно,

Він напише оголошення і листівку-поздравленье. Малювати плакати майстер яскравий тоненький. (Фломастер).

Физкультминутка

Діти виконують рухи відповідно тексту: Ми зарядку робити будемо, Ми руками швидко крутимо -Тобто тому, а то вперед, А потім - навпаки. Нахиляємося нижче. Ну-ка, руки, до підлоги ближче! Випрямилися, ноги ширше. Тягнемо спинку, три - чотири.

На майданчику червоний м'ячик Вище за всіх сьогодні скаче. Разом з м'ячиком скачу, До небес дістати хочу. Стоп! Закінчилася зарядка. Вдих і видих для порядку.

3. Розгляд та опис предмета.

Ручки і олівці ми склали в пенал. А куди ми складемо зошити, підручники, альбом, фарби? Про цей предмет теж

є загадка:

За спиною величезний будинок, І пенал, і книжки в ньому, І зошити, і альбом. ходить в школу цей будинок. - Правильно, це шкільний рюкзак. Ось він перед вами. Опишіть його (якого він кольору, яким малюнком він прикрашений, чи є в рюкзаку кишені для дрібних речей, скільки відділень в ньому). 4. Дидактична гра «Що лежить в рюкзаку.». Діти сідають на підлогу, утворюючи коло. Вихователь кидає кому-небудь з дітей м'яч і називає який-небудь предмет, наприклад: Ручка, зошит, цегла, фломастери, праска, бутерброд, підручник, квітка, пірамідка, олівець, щоденник. Якщо, на думку дитини, цей предмет повинен лежати в портфелі, він ловить м'яч, якщо немає - ловити м'яч не потрібно.

5. Вправа «Вчимося складати шкільне приладдя в рюкзак» .

А чи вмієте ви складати шкільне приладдя в шкільний рюкзак? Чи потрібно проявляти акуратність при складанні? В яке відділення рюкзака ми покладемо підручники, альбом, зошити? Куди можна покласти пенал?

Вихователь демонструє послідовність складання шкільного приладдя в рюкзак.

6. Дидактична гра «Збери шкільний рюкзак» .

На столі лежать шкільне приладдя, Іграшки. двоє хлопців (по бажанню) повинні зібрати в рюкзак необхідні шкільне приладдя. Перемагає той, хто швидше і без помилок збере шкільний рюкзак.

7. комунікативна гра «Дружні долоньки».

Хід гри.

Діти утворюють коло. Вихователь пропонує привітатися один з одним за допомогою долонь і показує, як це можна зробити.

вихователь (Читає вірш).

Ми долоню до долоні поклали І всім дружбу свою запропонували

(З'єднують руки). Будемо дружно ми грати, Щоб добрими, розумними стати

(Поднімаютрукі вгору)\\ Ми один одного ображаємо? Ні ні ні! Ми один одного поважаємо? Так Так Так (Розмикають руки)\

потім діти «Передають» по колу компліменти: По черзі говорять один одному щось приємне.

III. Рефлексія.

Я приготувала для вас поради, як потрібно поводитися в школі, Щоб стати старанним учнем:

1. Вранці рано прокидайся, Гарненько умивайся, Щоб в школі не ловити гав, Носом партії не клювати.

2. Одягайся акуратно,

Щоб дивитися було приємно.

Одяг сам погладь, перевір, Ти великий вже тепер.

3. Привчай себе до порядку,

Чи не грай з речами в хованки, Кожній книжкою дорожи, В чистоті портфель тримай.

4 В школі всім допомогти старайся,

Даремно не супся,

Будь сміливіше,

І знайдеш собі друзів.

Ось і всі наші поради -Їх мудрей і простіше нету, Ти, друже, їх не забудь, Забери в далеку дорогу.

Публікації по темі:

"Шкільні правила". Конспект корекційно-розвиваючого заняття з профілактики шкільної дезадаптації і зниження тривожності «Шкільні правила» Конспект корекційно - розвиваючої роботи педагога - психолога з профілактики шкільної дезадаптації і зниження тривожності.

Формування у дошкільників гендерної приналежності в процесі ігрової діяльності У 2015-2016 навчальному році, я взяла тему з самоосвіти «Формування у дошкільників гендерної приналежності в процесі ігрової діяльності».

Підсумкова НСД Комунікація «Школа. Шкільне приладдя »підготовча група з ТНР Муніципальне автономне дошкільний освітній заклад дитячий садок комбінованого виду «Веселка» Конспект безпосередньо.

конспект безпосередньо освітньої діяльності в підготовчій групі на тему «Школа. Шкільне приладдя »Нехорошкова Зоя.

Конспект відкритого заняття «Школа. Шкільне приладдя" Завдання для логопеда Освітні: вдосконалення навичок складового аналізу слів, закріплення досвіду звукового аналізу та синтезу слова ,.

Лексична тема: Школа. Шкільне приладдя. Завдання: 1. Актуалізація знань по лексичної темі; 2. Розвиток логічного мислення;.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в підготовчій групі Тема: «Школа. Шкільне приладдя »Програмний зміст :.

Конспект заняття «Шкільне приладдя» по мовному розвитку для дітей підготовчої групи Мета: Продовжувати знайомити дітей зі шкільним приладдям, вчити їх порівнювати, узагальнювати предмети і виділяти характерні ознаки.

Моя тема самоосвіти «Ознайомлення російськомовних дітей старшого дошкільного віку з культурою народу саха в процесі навчання співу ». Актуальність: В сучасних.

Тема «Дружба» Тема «Дружба» Мета: формування уявлень про дружбу Завдання Освітні: вчити розуміти почуття і вчинки інших, пояснювати свої.

Бібліотека зображень:

Швидка Тетяна Іванівна
Посада: учитель-логопед
Навчальний заклад: МБДОУ№5
Населений пункт: Краснодарський край, ст. криловська
Найменування матеріалу: методична розробка конспект ООД
Тема: "Школа. Шкільне приладдя"
Дата публікації: 16.02.2017
розділ: дошкільна освіта

Дата: 26.04.2016г.

мета:закріпити знання дітей по темі «Школа. Шкільне приладдя », збагачення

активного словника, розвиток зв'язковою, граматично правильно діалогічного мовлення,

володіння мовою як засобом спілкування.

Корекційно-освітні завдання:закріпити знання дітей по лексичної темі

«Школа. Шкільне приладдя », збагачувати словниковий запас дітей по темі,

продовжувати вчити дітей відповідати на запитання повними реченнями, вчити правильно

узгоджувати іменники з іменами числівниками, правильно змінювати

форму слова за відмінками.

Корекційно розвиваючі завдання:розвивати дрібну, загальну моторику, пам'ять,

увагу, мовне дихання, розвиток правильного звуковимови, розвиток зв'язного

мови.

Корекційно-виховні завдання:формувати навик співпраці,

виховувати інтерес до логопедичних занять, вміння слухати один одного, бажання

активно працювати на занятті.

устаткування:костюм для Буратіно, загадки про шкільне приладдя, шкільні

приналежності, м'яч, презентація, слайди, проектор, картотека «Пальчикові ігри»,

мольберти, два портфеля, корзинка, буквар, картотека «Відпочиньте очі», посібник на

Попередня робота:загадування загадок, розглядання предметних картинок по

темі «Школа. Шкільне приладдя », гри з пальчиками, ігри на розвиток лексико

Хід заняття.

Логопед разом з дітьми проходить в зал.

Логопед: хлопці, ключ, який відкриває замки в душах людей-посмішка. Зараз ми будемо

дарувати один одному посмішки. Посміхніться сусідові зліва і справа. Посміхніться мені, я сміявся до

вам. До нас прийшли гості, привітайтеся з ними і подаруйте свою посмішку. А тепер

сідайте на стільці.

Організаційний момент. Психогимнастика.

Логопед: Доброе ранок-сонцю і птахам.

Доброго ранок-усміхненим особам.

І кожен ставати добрим, довірливим.

нехай доброго ранку тривати до вечора.

Логопед: Хлопці, дуже скоро у вашому житті відбудеться важлива подія-ви підете в

школу і станете першокласниками. Щоб вчитися на відмінно в школі, необхідна

хороша підготовка: потрібно знати букви, вміти рахувати.

Стукіт у двері.

Логопед: хлопці, хтось ще до нас прийшов.

Входить Буратіно. В руках у нього буквар.

Логопед: хлопці, ви дізналися хто це?

Діти: ми дізналися, це Буратіно.

Логопед: Молодці. Здрастуй, Буратіно. Ми раді бачити тебе. Що ж трапилося,

чому ти прийшов до нас?

Незнайка: Хлопці, я теж хочу піти в школу. Мені тато Карло навіть буквар подарував,

щоб я вчив літери. Але я не знаю, що ще треба для того, щоб добре вчитися. хлопці,

допоможіть мені будь ласка зібратися в школу.

Логопед: Хлопці, допоможемо Буратіно зібратися в школу.

Відповіді дітей.

Логопед: сідай, Буратіно. Хлопці, як ви думаєте, без чого не можна обійтися в

Відповіді дітей.

Основна частина.

Логопед: правильно, в школі не можна обійтися без шкільного приладдя. Але для

того, щоб зібрати необхідні приналежності для Буратіно, треба виконати завдання.

За кожне правильно виконане завдання ви будете отримувати одну шкільну

приналежність.

Логопед: перше завдання. Увага на екран.

«Загадки про шкільне приладдя». (Слайд 1)

У сніжному полі по дорозі

Мчить кінь мій одноногий.

І на багато-багато років

Залишає чорний слід. (Ручка.) (Слайд 2)

Якщо ти його відточити

Намалюєш, все, що хочеш!

Сонце, море, гори, пляж.

Що ж це таке? (Олівець.) (Слайд 3)

То я в клітку, то в лінійку

Написати по ним зумій-ка! (Зошит) (слайд 4)

Чи не кущ, а з листочками,

Чи не сорочка, а зшита,

Не людина, а розповідає. (Книга) (слайд 5)

У цій вузькій коробці

Ти знайдеш олівці,

Ручки, пір'я, скріпки, кнопки,

Що завгодно для душі. (Пенал) (слайд 6)

Новий будинок несу в руці,

Дверцята будинку-на замку.

Тут мешканці паперові,

Все жахливо важливі. (Портфель) (слайд 7)

Логопед: як назвати одним словом пенал, ручку, зошит, книгу, портфель?

Відповіді дітей. (Домагатися повних відповідей дітей.)

Логопед: молодці, хлопці. Ви правильно впоралися з першим завданням. Чи отримуєте

перший предмет пенал.

Зорова гімнастика.

Логопед: закриваємо ми очі

Ось які чудеса,

Наші очі відпочивають,

Вправи виконують.

А зараз ми їх відкриємо

Через річку міст побудуємо

Намалюємо букву О

Виходить легко.

вгору піднімемо

вниз опустимо

Вправо-вліво повернемо

Займатися знову почнемо.

Логопед: тепер ми з вами трохи відпочинемо. (Запрошується Буратіно.)

Розвиток загальної моторики під музику.

Логопед: сідайте на місця.

Наступне завдання, яке вам треба виконати. Увага на екран. (Слайд 8)

Гра «Допоможи Растеряшке».

Логопед: хлопці, ви дізналися цю дівчинку?

Відповіді дітей.

Логопед: правильно, це Растеряшка. Растеряшка завжди все втрачає і вічно що-небудь

забуває. Прийшла Растеряшка в школу. Всі хлопці дістали підручники, а у неї немає (чого?) -

... .., діти відкривають зошити, а у Растеряшкі немає (чого?) - ......, у всіх в пеналі ручка, а у

неї немає (чого?) - ...., діти дістали олівці, а вона не має (чого?) - ... .. Як ви думаєте, чого

ще немає у Растеряшкі. (Домагатися повних відповідей дітей.)

Відповіді дітей.

Логопед: молодці. Ви впоралися із завданням, відповіли правильно, заробили ручку.

Логопед: щоб красиво говорити, треба з пальцями дружити.

Пальчикова гімнастика.

Розітру долоньки сильно

Кожен пальчик покручу

Привітаюся з усіма

Нікого не обійду.

З нігтиками пограю,

Одна об одну їх терну.

Потім руки помочалю

Плечі ніжно розімну.

Потім руки я помию,

Пальчик в пальчик я вкладу,

На замочок їх закрию

І тепло побережу.

Витягну я пальчики,

Нехай біжать як зайчики.

Раз, два, раз, два,

Відпочиває дітвора.

Логопед: молодці, хлопці. Наступне завдання. Виходьте і стаєте в коло.

Гра з м'ячем «Порахуй»

Логопед: растеряшка зібрала все шкільне приладдя, але знову розгубилася і не

шкільне приладдя. Вважаємо приналежності так: один, два, п'ять.

Одна ручка-дві ручки-п'ять ручок.

Один карандаш- два карандаша- п'ять олівців.

Одна тетрадь- дві тетраді- п'ять зошитів.

Один пенал- два пенала- п'ять пеналів.

Один альбом - два альбоми-п'ять альбомів.

Один крейда- два мела- п'ять крейди.

Одна гумка-дві гумки-п'ять гумок.

Одна лінійка-дві лінейкі- п'ять лінійок,

Один підручник-два підручника-п'ять підручників.

Одна пензлик-дві пензлика-п'ять пензликів.

Один циркуль-два циркуля-п'ять циркулей

Один портфель-два портфеля- п'ять портфелів.

Логопед: молодці, ви правильно впоралися із завданням. Чи отримуєте-лінійку.

Сідайте на стільці.

Гра «Збери портфель»

Логопед: тепер я пропоную вам стати справжніми першокласниками і зібрати портфель.

Для дівчаток-червоний портфель, для хлопчиків синій портфель. Для цього треба поділити

назви шкільного приладдя на склади. У червоний портфель складаємо картинки

зі шкільним приладдям, де слова складаються з двох складів, в синій-картинки,

де слова складаються з трьох складів.

Діти ділять слова на склади: в слові ручка два склади, значить я покладу картинку в червоний

портфель, в слові олівець три склади, я покладу цю картинку в синій портфель.

Логопед хвалить дітей за виконане завдання, діти отримують шкільну приналежність

-карандаш.

А тепер зберемо всі зароблені вами шкільне приладдя в пенал і подаруємо

Буратіно.

Буратіно дякує дітей, прощається і йде.

Підсумок заняття.

Логопед: про що ми з вами розмовляли? Згадайте і назвіть шкільне приладдя?

Хто приходив до нас в гості? В які ігри ми з вами грали?

Логопед: хлопці, тепер ви знаєте, що необхідно в школі, щоб вчитися на відмінно. ви

були активними, дружними, допомогли Буратіно зібрати необхідні приналежності.

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок

комбінованого виду №5

станиці Криловської муніципального освіти Криловський район

Конспект відкритого підсумкового логопедичного заняття в

підготовчої до школи групі для дітей з ОНР з використанням ІКТ

Тема: «Школа. Шкільне приладдя."

Учитель-логопед 1

кваліфікаційної

Завдання для дитини 6-7 років, спрямовані на експрес підготовку до школи: вивчення м'якого знака, види ліній і кутів, розвиток мислення та усний рахунок, розвиток мови і уваги.


Навчання читання. Знайомство з "Ь"

мета: Формування навички читання, знайомство з новою буквою.

матеріал: Робочий лист. Картка з Ь. Картки зі словами - ЗАПАЛ і ПИЛ, МОЛ і міль.

У російській мові є знак, який позначає м'якість приголосного - м'який знак. М'який знак не є звуком.

Педагог показує картку з м'яким знаком.

- М'який знак - це особливий знак. М'який знак - це просто сигнал рота і язичку - сказати ЗВУК інакше.
- Ь майже завжди пом'якшує, як подушка.

Педагог показує картки зі словами:

  • пил - запал,
  • мовляв - моль.
  • Діти обводять букву пальчиком по контуру, "запам'ятовують букву".

    - Яка буква написана на робочих аркушах нагорі ліворуч? (Ь).
    - Напишіть Ь пальчиком в повітрі.
    - Домальовуйте візерунки на букві Ь.
    - Обведіть і допишіть самостійно Ь.
    - На що схожий Ь?

    Навчання читання. М'який знак

    мета: Формування знання образу літери.

    матеріал: Робочий лист. Пластилін.

    Давайте зліпимо м'який знак з пластиліну.

    А тепер послухайте вірш про м'який знак:

    Прочитайте вірш самостійно. Вивчіть його будинку напам'ять.

    Навчання читання. Слова з "Ь"

    мета: Формування навички читання.

    матеріал: Робочий лист.

    Прочитайте слова. Підкресліть Ь в словах.

    Диктант. пропозиції

    мета: Формування навички письма, розвиток здатності до кодування.

    матеріал: Робочий лист.

    Напишіть під диктовку пропозицію:

    В ПАРКУ РОС ТОПОЛЬ.

    Поставте в словах наголос.

    Що стоїть в кінці речення? Обведіть крапку в кружечок.

    Математика. Робота зі шнурками. Повторення всіх видів ліній і кутів

    мета: Закріплення понять "замкнута", "незамкнутая", "пряма", "крива" лінії. Повторення всіх видів кутів (прямий, гострий, тупий). Повторення днів тижня. Закріплення графічних образів цифр.

    матеріали: Кожній дитині - намистинки, шнурок з вузликом на одному кінці. Три шнурка. М'яч.

    Педагог кидає м'яч дітям, ставлячи питання і даючи завдання:

    - Порахуй від 1 до 5-ти.
    - Порахуй від 4 до 8.
    - Порахуй від 7 до 3.
    - Назви сусідів цифри 5.
    - Назви сусідів цифри 8.
    - Які бувають лінії? (Прямі, криві, замкнуті, незамкнуті).
    - Що таке відрізок? (Це шматочок лінії, частина лінії).
    - Які бувають кути? (Гострі, прямі, тупі).
    - Скільки днів в одному тижні? (Сім). Вірно! Зараз ми будемо нанизувати намистинки на ниточку, немов дні на тиждень, і промовляти кожен день тижня по порядку.

    Педагог роздає дітям шнурки (з вузлом на одному кінці) і намистинки і пропонує, надягаючи намистинки на шнурок, повторювати за ним дні тижня по порядку:

    - Понеділок (діти хором повторюють "Понедельник", надягаючи на шнурок першу намистинку).
    - вівторок (надягають другу намистину, хором повторюючи другий день тижня).
    - Середа ... І т.д.
    - Молодці! Самоделкин надіслав кожному з вас по три шнурка і написав завдання. Я буду читати, а ви - виконувати:

    1. Перетвори перший шнурок в пряму лінію (кладуть на столах шнурок у вигляді прямої лінії), другий шнурок перетворите в криву незамкнуту лінію (кладуть), а третій шнурок - в криву замкнуту лінію. (Кладуть.) Дорослий перевіряє, хто не впорався - малює відповіді на дошці, нагадуючи, що таке замкнута і незамкнута лінії.

    2. Друге завдання: перетвори перший шнурок в гострий кут, другий - в прямий кут, а третій - в тупий кут. (Діти виконують. Потім дорослий малює на дошці - діти себе перевіряють).

    3. Склади перший шнурок в овал, другий - в трикутник, третій - в коло.

    4. Останнє завдання: склади перший шнурок в цифру "1", другий - в цифру "6", а третій - в цифру "3". На яку букву схожа цифра "3"?

    Розвиток мислення. Гра "Що зайве?"

    цілі: Розвиток логічного мислення, систематизація уявлень про навколишній світ, розвиток вміння групувати предмети за спільною ознакою.

    матеріали: М'яч.

    Діти стають в коло. Педагог кидає м'яч кожній дитині по черзі, називаючи 4 слова. Завдання дитини - назвати зайве слово і пояснити свій вибір.

    Групи слів:

  • Хмара, сонце, зірка, квітка. (Квітка, так як він не на небі).
  • Автобус, тролейбус, холодильник, автомобіль. (Холодильник - НЕ транспорт).
  • Роза, тюльпан, береза, фіалка.
  • Огірок, йогурт, морква, помідор.
  • Кішка, собака, тигр, корова.
  • Туфлі, шкарпетки, чоботи, черевики.
  • Лижі, санки, ролики, ковзани.
  • Березень, квітень, травень, вересень.
  • Коник, соловей, муха, павук.
  • Мотузка, стрічка, змія, шнурок.
  • Коло, куля, трикутник, квадрат
  • Лялька, сковорідка, каструля, ополоник тощо
  • Математика. усний рахунок

    мета: Рахунок в межах 10-ти.

    матеріали: Кожній дитині -картки з цифрами.

    Послухайте, скільки разів я хлопну в долоні, і підійміть картку з числом, більшим на два. (Педагог плескає в долоні 5 разів, діти повинні підняти картку з цифрою "7").

    Послухайте, скільки разів я тупни ногою, і підійміть картку з числом, меншим на дві одиниці. (Педагог тупотить 7 разів, діти піднімають картку з цифрою "5"). Можна попросити когось із хлопців прокоментувати свою відповідь, в разі необхідності допомагаючи йому. Дитина говорить: "Ви сплеснули 7 разів, а число, яке менше семи на дві одиниці, це п'ять").

    Молодці! А тепер послухайте, скільки разів я стукну ручкою по столу, і підійміть число, більше на 1 одиницю. (Стукає ручкою по столу 9 разів, діти піднімають число "10").

    Щоб вам важче поставити ... Послухайте, скільки разів я подзвоню в дзвіночок, і покажіть число, менше на три одиниці. (Дзвонить в дзвіночок 9 разів, діти показують картку з цифрою "6").

    Завдання можуть бути і більш простими: прослухати хлопки і показати цифру, рівну їх кількості або більшу / меншу на 1 одиницю.

    Математика. Знайомство з поняттям "Циліндр"

    мета: Рахунок в межах 10. Знайомство з поняттям "Циліндр".

    матеріали кожній дитині: Картки з цифрами. На кожен стіл: Гумова ріпка або важкий предмет, набору не заточених олівців. Для педагога: предмети циліндричної форми: ковбаса, олівці, баночки, клей-олівець і т.д.

    Педагог виставляє на столі предмети циліндричної форми: стакан, ковбасу, капелюх-циліндр, банку циліндричної форми, що клеїть олівець і т.д.

    - Хлопці, що спільного у всіх цих предметів? (У всіх цих предметів схожа форма).

    Якщо діти не можуть відповісти, можна задати навідні запитання:

    - Може, предмети зроблені з однакового матеріалу? Може, вони одного кольору? Розміру? Форми? Коли діти дадуть відповідь на питання, дорослий резюмує:
    - Така форма називається циліндр, а предмети такої форми - циліндричними. Слово "циліндр" давньогрецькою мовою означало валик, який можна котити по землі.

    Педагог роздає дітям циліндри і пропонує покатати їх по столу або по підлозі. Діти переконуються, що циліндри катаються.

    - За старих часів, коли не було машин і підйомних кранів, люди за допомогою циліндрів пересували важкі предмети. Ось і дід з бабою, коли витягли ріпку, зрозуміли, що до будинку вони її самі не донесуть.
    - Потрібні циліндри! - сказав дід.
    - Де ж ми їх знайдемо? - здивувалася бабця.
    - зруб кілька дерев, візьмемо їх стовбури - і вийдуть у нас циліндри!

    Так вони і зробили. Зрубали кілька дерев, очистили їх від гілок, і вийшли циліндри. Уявімо собі, що олівці - це очищені стовбури дерев. (Діти отримують набору не заточених круглих олівців ( "стовбури дерев") і гумові ріпки (або інші "важкі" предмети). Подумайте, як за допомогою циліндрів можна перемістити Репку або будь-який інший важкий вантаж з одного кінця столу на інший?

    Діти висловлюють свої пропозиції, дорослий допомагає прийти до думки про те, що Ріпка ставиться зверху олівців, олівці котяться, пересуваючи важкий предмет. Діти пробують це зробити на практиці.

    Математика. приклади

    мета: Розвиток операцій мислення.

    матеріал: Робочий лист.

    Вставте пропущені знаки, щоб приклади стали вірними.

    Розвиток уваги Чашки

    мета: Розвиток властивостей уваги.

    матеріали: Робочий лист, олівці.

    Знайдіть всі чашки на малюнку.

    Скільки чашок ви знайшли?

    Розвиток мовлення. Твір варіантів кінцівки казки

    мета: Розвиток мислення, мовлення, фантазії.

    матеріали: Немає.

    Педагог просить когось із дітей розповісти казку "Курочка Ряба".

    - Хлопці, шкода вам, що мишка розбила золоте яєчко і засмутила бабу й діда? (Так).
    - А може бути, могло бути по-іншому? Яєчко могло ж і не розбитися, як ви думаєте? (Могло). Давайте придумаємо у цієї казки інший кінець - де яєчко не розбилося. Як таке могло статися?
    (Варіанти відповідей.) Педагог спонукає дітей фантазувати навідними питаннями. Якщо діти мовчать, дорослий сам починає фантазувати вголос, підключаючи хлопців до обговорення:

    Варіанти продовження казки:

    1. "... мишка бігла, хвостиком махнула, яєчко впало, але не розбилося, тому що у нього була міцна шкаралупа і воно впало на солому. Дід і баба зрозуміли, що це яєчко не б'ється, пішли до курочку і сказали: візьми , курочка, своє яєчко назад - нічого ми з ним зробити не можемо ". Курочка взяла своє золоте яєчко і вивела з нього курчати - не простого, а золотого! Курча ріс не по днях, а по годинах, і незабаром став золотим півником, який міг виконувати бажання ... "

    2. - А як ще могла закінчитися ця казка? "... Мишка бігла, хвостиком махнула, яєчко впало і розбилося ... Тоді курочка знесла їм інше золоте яєчко. Взяли його старі, розбили, бабка замісила тісто і спекла Колобка. А золоті шкарлупки вони продали і купили бабці шубу, а дідові шапку на зиму ". І т.д.

    Потім - підведення підсумків:

    - Хлопці, яка кінцівка вам сподобалася найбільше - та, яка була або одна з тих, що ми придумали? Чому?

    Розвиток мислення. Що зайве?

    мета: Розвиток розумових дій аналізу-синтезу, узагальнення

    1. Вовк, лисиця, ведмідь, кролик.

    2. Рись, кабан, заєць, лось.

    3. Пантера, барс, тигр, ведмідь.

    4. Лев, буйвол, жираф, осел.

    5. Вовк, їжачок, орел, лисиця.

    Підготовка руки до письма. Копіювання по клітинках. собака

    мета: Розвиток графо-моторних функцій.

    матеріал: Робочий лист.

    Скопіюйте собаку по клітинках.

    Малювання фарбами. ведмідь

    мета: Розвиток графічних функцій. Розвиток творчого мислення, уяви, розвиток основ моделювання, закріплення уявлень про геометричні фігури (Колі, овалі, півколі). Розвиток вміння працювати з фарбами в техніці "примакивание".

    матеріали: Аркуш паперу, коричнева гуашева фарба, пензлик, склянка з водою, серветка, олівець, готовий зразок.

    - Давайте намалюємо ведмедя, використовуючи в малюванні тільки кола, овали і півкола.
    - Що треба намалювати у ведмедя? (Голову, тулуб, лапи). Вірно, а скільки лап у ведмедя? (Чотири лапи).
    - Дякую. Отже, я малювати на дошці, а ви малюйте на листочку.
    - Спочатку треба намалювати великий вертикальний овал. Вийшло тулуб ведмедики.
    - Потім треба підмалювати зверху коло. Коло - його голова.
    - Потім намалюємо 4 овалу, які будуть лапами ведмедя.
    - Тепер займемося головою. Зверху кола намалюємо два півкола - вийшли ... (Вуха!)
    - Всередині кола намалюємо горизонтальний овал - мордочку ведмедики. Над овалом - три гуртки: ніс і очі ведмедика. А в самому овалі намалюємо півколо - вийшов рот клишоногого.

    Потім домалюємо кігті на лапах і візьмемо коричневу фарбу.

    - Щоб зобразити шерсть ведмедя, треба класти фарбу стусанами.
    - Малюнок ведмедика готовий!

    педагог задає домашнє завдання дітям.

    мета: розвивати зорову смислове пам'ять дошкільнят і розумові операції порівняння, узагальнення.

    матеріал: фіранка, 2 полички і 2 набору предметів з канцелярським приладдям, іграшками, квітами і т.п.

    Педагог розкладає предмети на полицях так, щоб на другій полиці предмети були ті ж, але їх менше, ніж на першій. Крім того, необхідно прикрасити полиці, як вітрину магазину ( жовтим листям, Квіткою, іграшками і т.п.). Друга полку закривається фіранкою.

    Хлопці, подивіться, скільки в магазині канцелярських товарів! Тут можна вибрати все, що треба в школу; що стане в нагоді бухгалтеру, вихователю, програмісту, студенту і т.д.

    Скажіть, що купить бухгалтер? (Калькулятор, олівці прості, ластик, папір ...

    Що купить студент? Письменник? Учитель? Школяр?

    Педагог відкриває завісу: «Подивіться уважно і скажіть, що купили в магазині мам з сином?»

    За кожну правильну відповідь педагог вручає фішку-приз.

    Гра «Обери зайву картинку!»

    мета: уточнювати знання дітей в класифікації предметів рукотворного світу з суттєвого ознакою, активізувати в мові узагальнюючі поняття і вправляти в побудові простого висловлювання при поясненні свого вибору.

    Ігрове правило: називати і закривати в наборі тільки зайву картинку. Виграє той, хто першим правильно закрив зайву картинку і назвав узагальнююче слово.

    Ігрова дію: вибрати зайве картинку, пояснити свій вибір.

    матеріал: набори предметних картинок за кількома групами класифікації:

    хід гри

    Дорослий пропонує дітям набори предметних картинок за такими групами класифікації:
    - За призначенням предметів: зошит, альбом (для малювання), окремі аркуші паперу, олівець і т.д.
    - За способом використання: газета, книга, журнал, зошит і т.д.
    - За родом предметів.
    - За якістю матеріалу.
    - По складовим частинам.

    Гра «Знайди названий предмет»

    мета: стимулювати розвиток уваги, пам'яті; активізувати словник по будь-що вивчається.

    Ігрові правила: слухати текст уважно, правильно називати предмети

    Ігрова дію: вибір картинок з набору, називання предметів, імітація дій з предметом.

    хід гри

    Дорослий читає текст (вірш, загадка, розповідь) про професії, про предмет рукотворного світу. Потім дорослий просить дітей згадати, про що говорилося в тексті.

    Дорослий повторно читає текст, а діти звіряють правильність підібраних картинок.

    Потім дорослий просить повторити даний текст з опорою на ці картинки (або по черзі розповісти про свій предмет, щоб інші діти його відгадали).

    Гра «Чого не вистачає?»

    мета: формувати цілісне уявлення про предмет, активізувати в мові назви деталей предметів.

    Педагог показує незакінчені малюнки предметів: олівець без грифеля, портфель без ручки, калькулятор без табло, лінійка без цифр і т.п.

    Чого не вистачає на цих малюнках? Чи можна користуватися такими предметами? Чому?

    Чи може таке статися з нашими предметами? В яких ситуаціях?

    Гра «Знайди однакові предмети!»

    мета: розвивати стійкість уваги.

    Педагог пропонує дітям все наявні в групі олівці з різноманітних наборів (кольорові і прості). Кожному видає по одному олівця з різних наборів:

    Знайди той самий олівець!

    Дитина самостійно визначає для себе критерії схожості олівців. Якщо він приніс олівець іншого кольору - поправити його словами: «Немає такого кольору!». І так далі за ознаками: величина, літери на олівці (тобто жорсткості грифеля), наявність на ньому гумки і т.д.

    Гра «Назви, що побачиш!»

    мета:закріплювати зоровий образ предметів, розвивати увагу, чіткість зорового сприйняття.

    матеріал: контурні накладені один на одного зображення 10 канцелярського приладдя, предметні картинки кожного з цих зображень окремо.

    Педагог показує зображення, діти розглядають. Просить одного з дітей:
    - Назви, що ти бачиш на цій картинці, - у міру називання виставляє маленькі картинки.
    Завдання дитини - назвати всі предмети і пояснити їх призначення.

    Гра «Два портфеля»

    мета: розвивати увагу і розумові операції дошкільнят.

    матеріал: два шкільних портфеля з різним набором шкільних предметів, включаючи 1-2 іграшки, 1-2 фрукта, 1-2 предмета особистої гігієни (пластир, зубна щітка, паста, гребінець і т.п.)

    Завдання: порівняти, чим схожі і чим відрізняються набори в портфелях. Пояснити, для чого потрібні в школі учневі кожна з названих речей.

    Варіант 1. Грають по 2 дитини, спочатку вибираючи однакові предмети: «У мене в портфелі набір кольорових олівців!» - «І у мене є набір кольорових олівців. Вони потрібні в школі для малювання ».
    А потім називають відмінності у вмісті їх портфелів.

    Гра «Фотограф»

    мета: розвивати зорову смислове пам'ять дошкільнят.

    матеріал: набір з 15 предметів канцелярського приладдя та 5 іграшок.

    Педагог розкладає на столі 10 предметів, з яких 3 - іграшки, 7 - канцелярські товари.

    Назвіть, що ви тут бачите.

    Вибирає одну дитину і запрошує стати спиною до столу:

    Згадай, які канцелярське приладдя лежали на столі?

    Якщо дитина не справляється із завданням, викликається друга дитина. Після першого правильного виконання завдання викликається знову перша дитина і пробує свої можливості. Потім набір предметів змінюється, гра повторюється.

    Ігри та вправи підготувала Л.Ладутько

    загадки

    У сніжному полі по дорозі
    Мчить кінь мій одноногий
    І на багато-багато років
    Залишає чорний слід.
    (Ручка)

    Відгадай, що за штучка, -
    Гострий дзьобик, а не птах,
    Цим клювиком вона
    Сіє-сіє насіння
    Чи не на полі, не на грядці -
    На аркушах твоєї зошити.
    (Ручка)

    Моя подружка так живе:
    З ранку вона чорнило п'є,
    Потім я їй даю зошит,
    Вона по ній йде гуляти.
    (Ручка)

    Грамоти не знаю,
    а весь вік пишу.
    (Ручка)

    вірш

    Ручкою пишуть наші ручки,
    Ручок у двері дві штучки,
    І у сумки ручки є,
    Ручок всіх не перелічити!
    Я веду за ручку брата,
    Братик дивиться винувато:
    Хоч хлопчик дуже малий,
    Ляльці ручки відірвав.
    Авторучку в ручки взяв,
    Синій дощ намалював.
    Накреслив на стінці хмаринки,
    Перемазаний пастою ручки,
    Довго всюди тупотів,
    Заревів і прошепотів:
    -Ти візьми мене на ручки.
    Ось і все вірші про ручки!

    загадки

    Якщо ти його відточити,
    Намалюєш все, що хочеш!
    Сонце, море, гори, пляж.
    Що ж це таке?..
    (Олівець)

    Чорний Івашка -
    Дерев'яна сорочка,
    Де носом поведе,
    Там замітку кладе.
    (Олівець)

    Чи не схожий на чоловічка,
    Але має він сердечко,
    І роботі цілий рік
    Він сердечко віддає.
    (Олівець)

    Тиснуться у вузькому будиночку
    Різнобарвні дітлахи.
    Тільки випустиш на волю -
    Де була порожнеча,
    Там, дивись, - краса!
    (Олівці кольорові)

    вірші

    - Олівчик-олівець,
    Що ти мені сьогодні даси?
    - Дам тобі я сонце з небом,
    Поле з колосистої хлібом,
    Маму поряд зі струмком,
    І великий затишний будинок ...

    ***

    Ну, чарівні справи!
    Пише паличка сама!
    На аркуші і на газеті,
    Пишуть дорослі і діти,
    Пишуть в школі, пишуть в будинку,
    І в зошиті, і в альбомі.
    Пише Слава, пише Коля,
    Старша сестричка Оля ...
    Пояснив мені тато наш:
    Це простоолівець !

    загадки

    Хто я, якщо прямота
    Головна моя риса?
    (Лінійка)

    І розуміє кожен школяр,
    Що дуже потрібен мені ...
    (Косинець)

    Лінію пряму, ну-ка,
    Сам намалювати зумій-ка!
    Це складна наука!
    Пригадується тут ...
    (Лінійка)

    Я люблю прямоту
    і сама пряма.
    Зробити рівну межу

    Всім я допомагаю.

    (Лінійка)

    вірш

    Я - лінійка. прямота -
    Головна моя риса.

    загадки

    Якщо їй роботу даси -
    Даремно трудився олівець.
    (Гумка)

    Хоч я і не прачка, друзі,
    Перу старанно я.
    (Гумка)

    вірші

    Я - ластик, я - гумка,
    Чумазенькіх спинка.
    Але совість у мене чиста, -
    Помарку стерла я з листа.

    загадки

    Свою косичку без побоювання
    Вона умочає в фарби.
    Потім пофарбованої кіскою
    В альбомі водить по сторінці.

    (Пензлик)

    різнобарвні сестриці
    Занудьгували без водиці.
    Дядько, довгий і худий,
    Носить воду бородою.
    І сестриці разом з ним
    Намалюють будинок і дим.

    (Пензлик і фарби)

    Волоски пухнастою білки

    Окунь злегка в гуаш я.

    Всі картинки і вироби

    Дуже яскраво я розмалюю.

    Намалюю сонце, листя

    М'якою шовковистою ...

    (Пензлем)

    вірші

    Над паперовим над листом
    Махає пензлик хвостом.
    І не просто махає,
    А папір маже,
    Фарбує в різні кольори.
    Ух, яка краса!

    ***

    Мамофарбимені купила,
    Ну, а пензлик - забула.
    Тільки я не сумую -
    Пальці в фарбу занурюю,
    На папір їх кладу,
    Спритно лінії веду.
    Малювати хотів вінок -
    Вийшов восьминіг.
    Накреслити вирішив я будиночок,
    Вийшов дивний товстий гномик.
    Кішку пальці малювали,
    Дід запитав - Чи не сова чи?
    Ні, ти бачиш? - Ось вуса!
    Дід кивнув - Як у лисиці.
    Розумію старих:
    Їм не видно без окулярів

    загадки

    У цій вузькій коробці
    Ти знайдеш олівці,
    Ручки, пір'я, скріпки, кнопки,
    Що завгодно для душі.
    (Пенал)

    Портфель у мене
    Чи не великий і не малий:
    Лежить в ньому задачник,
    Буквар і ...
    (Пенал)

    На коробку я схожий,
    Ручки ти в мене кладеш.

    Школяр, ти мене впізнав?

    Ну, звичайно, я -...

    ( Пенал )

    вірш

    Олівець в пеналі мається,

    Але зате він не ламається.

    Ручка в тісноті перебуває,

    Але зате легко знаходиться.

    загадки

    Подивіться на мене -
    Збоку у мене поля,

    Для задачок будуть, дітки,

    На моїх сторінках клітини,

    А для різних вправ,

    Я - в лінійку, без сумнівів.

    Це - легка загадка:

    Кожен знає, я - ...
    ( зошит )

    То я в клітку, то в лінійку.
    Написати по ним зумій-ка!

    ( зошит )

    Листи у неї білі-білі,
    Вони не падають з гілок.
    На них я помилки роблю
    Серед смужок і клітин.

    ( зошит )

    вірш

    Зошити в портфелі шаруділи,
    Що в житті важливіше, вирішували.
    Зошит в лінійку бурмоче:
    - Граматика! -
    А в клітку зошит бурчить:
    - Математика! -
    На чому примирилися зошит з зошитом,
    Для нас досі залишається загадкою.

    загадки

    Країну чудес відкриємо ми
    І зустрінемося з героями
    У рядках
    На листочках,
    Де станції на точках.
    (книга )

    Чи не кущ, а з листочками,
    Чи не сорочка, а зшита,
    Не людина, а розповідає.
    (книга )

    Каже вона беззвучно,
    А зрозуміло і не нудно.
    Ти розмовляй частіше з нею -
    Станеш вчетверо розумніший.
    (книга )

    вірші

    книжку з мамою я читала,
    А потім трохи втомилася.
    Я прокинулася мама спить,
    Книжка поряд лежить.
    книжка називається
    "Спляча красуня"

    ***

    книжка - це не іграшка,
    Це - найкраща подружка!
    Бережи її, малятко:
    Про все розповість книжка!

    ***

    книжки кинули хлопчаки,
    Підібрали книжки мишки.
    Проковтнувши десятки рядків,
    Мишки знали напам'ять
    Всі сторінки кожної книжки -
    Тих, що кинули хлопчаки.
    Чи не пропали даремно праці,
    Хоч і корінці тверді,
    І бувало ніколи
    Мишкам гризти картон наук.

    загадки

    У чорному полі заєць білий
    Стрибав, бігав, петлі робив.
    Слід за ним був теж біл.
    Хто ж цей заєць? ...
    (Мел)

    Біла чайка
    По чорному полю скакала,
    Сліди за собою залишала.
    (Мел)

    Білий камінчик розтанув,
    На дошці сліди залишив.
    (Мел)

    Пишуть їм учні,
    Відповідаючи біля дошки.
    (Мел)

    вірші

    Ядрібномунамалювала
    На асфальті сад і будинок.
    Показати хотіла мамі,
    Тільки змило їх дощем.

    ***

    Чи зміг би стати великим навіть,
    Так дошка чорніше сажі.
    - Став креслити в альбомі крейда.
    Тільки лист залишився бел.

    ***

    Я малюю на асфальті,
    Забруднені всі пальці,
    Рисочки і лінії -
    Жовті і сині.
    що якрейдоюмалювала -
    Мама так і не дізналася:
    Це рибки, це море,
    Але ще трохи і незабаром
    Мама здогадається -
    Дочка не дарма старається!

    загадки

    Новий будинок несу в руці,
    Дверцята будинку - на замку.
    Тут мешканці паперові,
    Все жахливо важливі.
    ( Портфель )

    До чого ж нудно, братці,
    На чужій спині кататися!
    Дав би хто мені пару ніг,
    Щоб сам я бігати міг,
    Я б такий виконав танець! ..
    Так не можна, я - шкільний ...

    ( ранець )

    вірші

    Взимку по вулиці біжить,
    А влітку в кімнаті лежить,
    Але тільки осінь настає,
    Мене він за руку бере,
    І знову в дощик і в заметіль
    Зі мною крокує мій портфель

    ***

    Ручка..карандаш..пенал ..
    Чи всі в школу я зібрав?
    Книжки точно поклав
    І зошити не забув ..

    Малювання ... праці ..
    Фізкультуру принеси.
    Я закрив портфель з працею ..
    Щось навіть з кулаком ..

    А підняти ... вже не зміг ..
    Хорошо.что брат допоміг ..
    Як портфель я донесу?
    Як до школи з ним дійду?

    ***



    Пальчикова гімнастика.

    Тема: ШКОЛА

    Ми писали, ми писали,

    Наші пальчики втомилися.

    Ви скакайте, пальчики,

    Як сонячні зайчики.

    Стриб - скок, стриб - скок,

    Прискакали на лужок.

    Вітер травиці качає,

    Вліво - вправо нахиляє.

    Ви не бійтеся вітру, зайчика,

    Веселіться на галявині!

    Стискаємо і разжимаем кулачки.

    Пальчики скачуть по столу.

    Розчепірити пальці, долоні

    вгору.

    Пальчики скачуть по столу.

    Легкі рухи кистями вліво,

    вправо.

    Погрозити пальцем.

    Весело плескати в долоні.

    Пальчикова гімнастика.

    Тема: ШКОЛА

    "В школу"

    В школу восени піду.

    Там друзів собі знайду,

    Я таким вченим буду!

    Але свій садок не забуду.

    «Крокують» пальчиками по столу.

    Загинають пальчики на обох

    руках.

    Загрожують вказівним пальчиком

    правої руки

    Пальчикова гімнастика.

    Тема: ШКІЛЬНЕ ПРИЛАДДЯ

    Сім речей у нас в портфелі:

    Промокашка і зошит,

    Ручка є, щоб писати

    І гумка, щоб плями

    прибирала акуратно

    І пенал, і олівець,

    І буквар - приятель наш.

    (Стискають і розтискають пальці)

    (Загинають по черзі пальці)

    Пальчикова гімнастика.

    Тема: ШКОЛА

    олівець

    Все намалює олівець,

    Коли йому роботу даси.

    Але сам без діла не сиди:

    Олівцем керуй.

    (Тримають в руці «олівець»)

    (Стукають пальцями по столу) (стискають і розтискають пальці) (пишуть «олівцем» по столу)

    Пальчикова гімнастика.

    Тема: ШКОЛА